sobota, 9. julij 2011

Winnipeg znova rešila obramba

Prvi dvoboj drugega tedna je prinesel tekmo, ki ni bila odločena vse do zadnjih sekund. Že začetek je bil izredno zanimiv. Dva zgrešena FG-ja Winnipega, dve neuspešni izvedbi tretjega poskusa Toronta. Po ena prestrežena žoga na vsaki strani, gostje so izvedli še izredno lepo akcijo, ko so nakazali punt, a je punter podal na povsem odprtega soigralca, ta pa je skupno pridobil 32 yardov. Vse to v prvem polčasu, ki ga je Winnipeg dobil 11-3. Ta je tudi ta teden igral zelo dobro v obrambi, v napadu pa znova precej neprepričljivo, a vseeno bolje kot Toronto. Jasno je bilo, da to dolgo ne more trajati. Argosi so v tretji četrtini hitro dosegli TD in začela se je bitka do zadnjih minut. Oba napada sta igrala precej bolje, na koncu pa napačna odločitev trenerja gostov, ko se je manj kot tri minute do konca odločil za FG namesto igranje v tretjem poskusu. Torontu je kasneje sicer še uspelo proti do žoge, a je napad to znova izgubil, v celi tekmi kar 8 izgubljenih žog gostov. Winnipeg je tako zmagal in je prvič po 8 letih 2-0.

16-22

Tudi v drugi tekmi smo videli dva povsem različna polčasa. V prvem precej napak obeh napadov, nekaj izgubljenih žog, nekaj dolgih vračanj žoge. Oboji so imeli veliko priložnosti, vendar daljšega napada dolgo nobenemu ni uspelo sestaviti. Calgary je do svojih prvih točk prišel šele štiri sekunde do konca polčasa, ko so s TD-jem povedli 7-6. V drugem delu sta se oba napada precej bolj izkazala. V manj kot petih minutah sta obe ekipi dosegli po en TD. Sredi tretje četrtine je BC fumblal žogo pri vračanju in Calgary ni imel veliko dela, da je prišel do vodstva 8 točk (21-13). Še pred koncem četrtine sta sledila še dva TD-ja, po vsak na eni strani. V zadnji del tekme je Calgary šel z vodstvom 28-20 in gostje so končno izgledali kot ekipa, ki so jo napovedovali pred sezono. BC se je še 2-krat približal, vendar bil obakrat neuspešen pri poskusu za dve točki. Le nekaj sekund pred koncem so domači imeli še zadnjo priložnost, vendar strelcu ni uspelo zadeti dolgega FG-ja.