ponedeljek, 4. julij 2011

Edmonton šokiral lanske podprvake

Drugi najslabši ekipi lanske sezone ni nihče pripisoval veliko možnosti za uspeh v prvi tekmi. Saskatchewan doma izgubi malo tekem, a tokrat je bilo drugače. Močna nevihta je prestavila začetek tekme za 15 minut, druga nevihta je prišla v obliki točk. V prvi četrtini je Edmonton z dvema lepima napodoma prišel do prednosti enega TD-ja (14-7), v nadaljevanju pa prednost povišal na 27-10. Obramba domačih ni imela rešitev za napad Edmontona po zraku. Visoka prednost se je ob koncu prvega polčasa precej zmanjšala (27-20) in zdelo se je, da je Saskatchewan našel svoj ritem in da bo v nadaljevanju rutinsko dobil tekmo. A zgodilo se je ravno obratno. Edmonton je še naprej igral dobro, domači napad pa je v končno cono prišel le še enkrat. Po mnenju mnogih najslabša ekipa lige je tako prišla do presenetljive zmage za konec zelo zanimivega prvega tedna v letošnji sezoni CFL lige. QB Edmontona je dosegel kar 3 TD-je, lani celo sezono 11.