sobota, 2. julij 2011

Winnipeg in Toronto presenetila v gosteh

V drugi tekmi letošnje sezone smo videli veliko napada v prvi četrtini (7-10), kasneje pa so prevladovale predvsem obrambe. Hamiltom je igral bolje, a v drugi in tretji četrtini ni mogel doseči opaznejše prednosti. Po treh četrtinah so domači vodili za tri točke (13-16), odločilen trenutek tekme je sledil v začetku zadnje četrtine, ko so pri Winnipegu prestregli žogo in jo vrnili za 66 yardov v končno cono. Blue Bombersi so tako z le enim dobrim napadom (TD v prvi četrtini) zmagali v gosteh prvič po letu 2009. Skupaj kar 19 puntov na tekmi.

24-16

Naslednja tekma petkovega sporeda je prinesla najbolj zanimiv dvoboj tega tedna. Calgary je na začetku nadziral dogajanje na igrišču in zdelo se je, da bo upravičil vlogo favorita. Do prve spremembe vodstva je prišlo sredi druge četrtine, ko je Toronto s TD-jem povedel 7-5. Gostje so z zbiranje točk nadaljevali tudi v drugem polčasu, ko so izkoriščali napake domačih in v začetku zadnje četrtine povedli 17-6. Calgary je veliko boljša ekipa kot je tu kazal rezultat in to se je potrdilo v nadaljevanju, ko so domači dosegli dva TD-ja in povedli 17-21. To pa ni bilo dovolj. Toronto se je še enkrat vrnil, dosegel dva FG-ja in dobil tekmo.