nedelja, 10. julij 2011

Montreal v slogu prvakov

Zadnji dve tekmi sta bili precej manj zanimivi kot vse ostale prej, kar smo lahko na nek način pričakovali. Prvih šest tekem sezone je bilo odličnih. Včeraj se je spored začel s ponovitvijo lanskega finala, Montreal in Saskatchewan sta v prvem polčasu dosegla vsak po 17 točk, čeprav so bili že v tem delu gostje boljši. Domače sta v igri držala dolgo vračanje po začetnem udarcu in prestrežena žoga tik pred svojo končno cono. V drugem polčasu se je prevlada Montreala potrdila tudi na semaforju. Lanski prvaki so še naprej dosegali veliko točk, Ridersi pa dolgega napada skoraj več niso mogli sestaviti. Vmes je bilo že 21 točk razlike (39-18), na koncu pa malo manj. Saskatchewan je že drugič izgubil doma, predvsem obramba je za zdaj zelo slaba. Podajalec Montreala (Anthony Calvillo) je podal za pet TD-jev in se izenačil na prvem mestu lestvice po doseženih TD-jih v zgodovini lige, sedaj jih ima 394.

39-25

V zadnji tekmi drugega tedna smo pričakovali precej boljšo igro Hamiltona, ki je bil lani zelo učinkovit v napadu, letos pa nikakor ne gre. Tako je bilo tudi tokrat, le tri točke v prvih treh četrtinah, Edmonton je kljub močnemu deževju igral odlično. Znova veliko uspešnih podaj, pred zadnjim delom že 21-3 za ekipo, ki so jo pred sezono postavljali na zadnje mesto. Hamilton je kasneje prišel do svojega prvega TD-ja (10-21), sledila je šele prva izgubljena žoga Edmontona v sezoni, vendar gostje te priložnosti niso izkoristili in v prihodnjih dneh jih čaka veliko dela, da se približajo konkurentom. Edmonton pa bo počasi prepričal vse več ljudi, da bo treba z njimi letos resno računati.