sobota, 9. julij 2011

Drugi dan manj preobratov

Danes je na igrišče stopila še druga polovica udeležencev letošnjega Svetovnega prvenstva. V prvi tekmi smo videli zanimiv začetek, ko so se Avstrijci dolgo upirali Japoncem. Gostitelji prvenstva so v drugi četrtini povedli 3-0, Japonci so odgovorili s TD-jem. Nekaj minut kasneje so se azijski predstavniki znova znašli v rdeči coni, kjer so bili neuspešni v tretjem poskusu. V naslednji akciji so tvegali (posnetek spodaj) in namesto FG-ja dosegli TD, povišali razliko na 11 točk in v tem trenutku je bilo več ali manj jasno, da je tekma odločena. Končni izid so s še enim TD-jem postavili v zadnji četrtini, 24-6.

V drugi tekmi dneva so Kanadčani brez težav odpravili Francoze. Začetek je bil izenačen (7-7 po prvi četrtini), kasneje se je igralo le v eno smer. Francozi so dosegli le še en FG, Kanadčane pa je ustavila šele ura, ko je ta oznanila konec tekme. Končni izid 45-10.