ponedeljek, 11. julij 2011

Dve zanesljivi zmagi

Tudi sedma in osma tekma prvenstva nista postregli s presenečenjem. Japonci so tokrat začel bolj prepričljivo kot v prvi tekmi in proti Franciji ob polčasu vodili 21-0. V nadaljevanju so do točk prišli tudi Francozi, končni izid je bil 35-10. V drugi tekmi so se Avstrijci na začetku zelo dobro upirali Kanadčanom. Vse do sredine druge četrtine, ko je po napaki avstrijske obrambe Kanadčanom uspela dolga akcija za drugi TD tekme. Vodstvo 14-0 je pomenilo, da se domačini verjetno ne bodo več vrnili v tekmo in to se je v drugem delu potrdilo. Na koncu 36-14 za Kanado.

Tudi v tej skupini velja, da bo odločitev o zmagovalcu padla v zadnjem dnevu predtekmovanja. Japonci in Kanadčani se bodo pomerili v sredo ob 15.00.