petek, 15. julij 2011

Preobrat v zadnjih minutah

Prva tekma tedna je končana. Winnipeg je znova odigral odlično v obrambi. Tudi zelo učinkovit napad Calgaryja ni mogel storiti veliko, a zgodilo se je to, kar sem napovedal. Tokrat je bilo vse skupaj za Winnipeg premalo. Začelo se je precej mirno. V prvem polčasu smo videli po en blokiran FG na vsaki strani, Calgary kar nekaj časa nikakor ni mogel sestaviti nekaj dobrih akcij. Winnipeg, na drugi strani, je kar dobro igral po tleh in prišel do vodstva 4-0. Nato so poskušali še nekaj po zraku, kar je takoj izkoristila obramba gostov in dosegla TD pri vračanju prestrežene žoge. Še pred iztekom polčasa se je Winnipeg vrnil z lepim TD-jem. Ob polčasu 11-7 za domače. Zaradi poškodbe iz začetka tekme je prvi QB Winnipega ostal v garderobi, vendar to ni bil razlog za predajo. V tretji četrtini so Calgaryju dosodili kazen za oviranje lovilca v končni coni in domači so brez težav dosegli TD za vodstvo 20-10. Calgary se je s FG-jem vrnil v začetku zadnje četrtine, nekaj minut pred koncem je bilo 20-14. Winnipeg se je dobro premikal po igrišču, zdelo se je, da bo to še tretja zmaga, vendar so manj kot pet minut do konca izgubili žogo, Calgary jo je vrnil na 30 yardov nasprotnikov, od tam do vodstva 21-20 ni bilo več daleč. To je bil šele prvi TD napada Calgaryja. Winnipeg je tik pred koncem prišel do zadnje priložnosti, a je strelec zgrešil FG.