torek, 12. julij 2011

Američani v finalu

Igralci ZDA so si danes na Svetovnem prvenstvu zagotovili nastop v finalu. V svoji zadnji tekmi skupinskega dela so premagali Mehičane. Na začetku je bila tekma precej izenačena. Američani so bili sicer cel čas boljši, a so Mehičani s prestreženo žogo v končni coni in z nekaj drugimi dobrimi akcijami v obrambi preprečili visoko razliko. V drugi četrtini je Američanom vendarle uspela ena dolga podaja, nekaj minut kasneje pa še kratek tek za TD, kar je pomenilo vodstvo 10 točk. Kmalu po začetku drugega polčasa so igralci ZDA znova prišli blizu končni coni, a se je obramba Mehičanov izkazala. Nekaj minut kasneje jim je uspela še zelo dolga podaja in kmalu zatem so Mehičani znižali na 7-10. Takoj v naslednjem napadu so Američani odgovorili s svojim drugim TD-jem. Mehičani se do konca več niso približali in izgubili 7-17.

Tretjo tekmo na prvenstvu sta igrali tudi reprezentanci Nemčije in Avstralije. Prvi so vodili večino srečanja in na koncu zmagali 30-20. Nemci bodo tako igrali v tekmi za peto mesto, Avstralcem ostaja le zadnje ali predzadnje mesto na tem tekmovanju.