petek, 15. julij 2011

Bron Japoncem

Japonci so po dveh zlatih in eni srebrni medalji iz prejšnjih prvenstev sedaj osvojili še bron. V tekmi za tretje mesto so bili boljši od Mehičanov. Na začetku sta prevladovali obe obrambi, prve točke smo videli šele pet minut pred koncem druge četrtine. Mehika je poskušala FG skoraj iz sredine igrišča. Japonci so tako imeli lepo pozicijo in kmalu so dosegli TD. Mehičani so vrnili z enako mero takoj v naslednji akciji. Vrnili so začeti udarec v nasprotnikovo končno cono. Malo pred koncem polčasa so Japonci zadeli FG za 10-7. V tretji četrtini precej boljša igra ekipe iz Azije, a več kot en TD niso dosegli. Sredi zadnje četrtine so Mehičani pri rezultatu 7-17 začeli igrati tudi v napadu. Dosegli so izjemen TD, ko je lovilec ujel žogo na robu končne cone. Nekaj sekund pred koncem so si pripravili še pozicijo za FG, s katerim bi lahko izenačili tekmo, a so Japonci strel blokirali in zmagali 17-14.

V drugi tekmi današnjega sporeda so Avstrijci visoko (48-10) premagali Avstralce in osvojili sedmo mesto na domačem prvenstvu. Avstralci odhajajo domov brez zmage.