nedelja, 24. julij 2011

Edmonton neustavljiv

V Calgaryju sta se spopadla domača ekipa in še neporaženi Edmonton. Pričakovali smo tekmo tedna, vendar tokrat Calgary večji del tekme ni bil dorasel naprotnik. Edmonton je znova odigral zaneljivo in zabeležil še četrto zmago. Bolje so sicer začeli domači in povedli 3-0. Veselje ni trajalo dolgo, odlično je delovala naveza Ray - Stamps. Igralca Edmontona sta izvedla dve lepi akciji za TD, obe preko 50 yardov, ob polčasu je bilo 17-5. V drugem delu se je vendarle odprlo tudi Calgaryju, z dvema TD-jema so znižali na 18-21, obramba Edmontonu ni več dovolila veliko yardov in zdelo se je, da bo sledil preobrat. Nato pa zgrešen FG in gostje o tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

24-19

V drugi tekmi je Torotno prvič letos igral doma. Začetek je bil fantastičen. Proti najboljši obrambi lige so dosegli 17 točk v prvi četrtini. Pri izidu 7-0 se je prvi QB poškodoval in končal s tekmo, a tudi to jih ni ustavilo. 17-3 je bilo po prvih 15 minutah. Kasneje se je pokazalo, da drugi QB ne more igrati tako dobro, videli smo nekaj slabih podaj, v celi tekmi je vrgel dve prestreženi podaji. Obramba Winnipega se je zbrala in ni več dovolila veliko točk, ob polčasu je bilo 17-6. V tretji četrtini so gostje dosegli dva TD-ja. Napad, ki je v preteklih tekmah igral tako slabo, je tokrat deloval fantastično. Toronto je vrnil v zadnjem delu in povedel 24-20. Takoj zatem TD Winnipega za 84 yardov. Toronto je vrnil z dobrim napadom, vendar prestrežena žoga na gol liniji in tekma je bila odločena.