sreda, 13. julij 2011

Kanada v finalu

Z današnjo zmago proti Japoncem so Kanadčani ostali neporaženi in se bodo v nedeljo pomerili proti ZDA v tekmi za naslov svetovnega prvaka. Zelo zanimivo tekmo so bolje začeli Kanadčani, ki so sredi prve četrtine dosegli prvi TD. Japonci so izenačeli le nekaj minut pozneje. Sledilo je nekaj mirnih minut, v zadnjih 90 sekundah druge četrtine pa kar trije napadi s točkami. Po en TD na vsaki strani in FG Kanadčanov, ki so ob polčasu vodili 17-14. V tretji četrtini je obramba Japoncev dobro opravila svoje delo, napad je dosegel dva FG-ja in ekipa iz Azije je prvič danes vodila (20-17). V zadnjem delu smo videli še tri spremembe vodstva. Najprej TD Kanadčanov, nato Japoncev in na koncu še en Kanadčanov. Japonci so še enkrat poskusili, a rezultata jim ni več uspelo spremeniti. 31-27 je ostal izid tekme.

Tudi druga tekma današnjega sporeda je bila dolgo zelo izenačena. Po prvem polčasu 3-0 za Avstrijo, čeprav sta imela oba napada nekaj lepih možnosti. Obrambi sta s prestreženimi žogami preprečili višji rezultat. V nadaljevanju so Francozi odlično vrnili punt (na pet yardov) in zlahka dosegli prvi TD tekme. Nekaj minut kasneje so izkoristili še slabo postavitev avstrijske obrambe, ko se je WR Francozev znašel skoraj povsem sam. Brez težav je ujel žogo in se sprehodil v končno cono. V naslednjih minutah so domačini povsem popustili in Francozi so povedli 24-3. V zadnjih minutah je Avstrijcem vendarle uspelo priti v končno cono. Dosegli so dva TD-ja, za kaj več ni bilo časa. Končni izid 24-16 za Francijo.