petek, 8. julij 2011

Mehika vendarle do zmage

Končan je prvi dan Svetovnega prvenstva v ameriškem nogometu. Videli smo precej zanimivo tekmo med Mehiko in Nemčijo. Prvi so bili celo tekmo boljši, a so delali veliko napak, sodniki so jim dosodili precej nepotrebnih kazni. Tako so Nemci z nekaj dodatne sreče bili vedno blizu in v zadnji četrtini povedli 15-12. Na koncu so Mehičani pokazali, da so boljši in z 10 zaporednimi točkami dosegli prvo zmago na prvenstvu, končni izid 22-15.

Nekaj ur prej so Američani rutinirano odpravili Avstralce, končni rezultat 61-0. O prevladi aktualnih prvakov ni vredno izgubljati besed, poglejmo pa en podatek. Začetni podajalec Cody Hawkins je igral le v prvem polčasu. Od 15 podaj je bilo 13 zaključenih, kar pomeni 86,7 % uspešnost. V 41 tekmah pri Coloradu je imel največ 73,3 % na eni tekmi.